V karanténe so spoločenskými hrami

#kreativnevkarantene

Toto obdobie nám prináša veľa príležitosti byť spolu ako rodina. Veľa z nás siaha v tomto čase po spoločenských hrách. Vybrala som pre Vás niekoľko, ktoré ja považujem za veľmi inšpiratívne a zároveň podporujúce kreatívne myslenie.

PANDEMIC

Táto hra je veľmi aktuálna. Svetom sa šíria choroby a vašou úlohou je zastaviť šíriacu sa pandémiu. Hra je výnimočná v tom, že všetci hráči sa musia spojiť a spoločne hľadajú riešenie ako svet zachrániť. A prečo hra rozvíja kreatívne myslenie? Musíte ako skupina analyzovať situáciu a navrhovať rôzne riešenia. Musíte rýchlo reagovať a spolupracovať. Hra je napínavá, má úžasnú atmosféru a prináša do rodiny kooperáciu.

TICKET TO RIDE

Toto je za mňa zo všetkých spoločenských hier, čo som doteraz hrala, najviac podporujúca kreatívne myslenie. Každý hráč hrá sám za seba a stavia si železničnú sieť medzi mestami, ktoré dostal na začiatku. Háčik však je v tom, že niektorí hráči Vám do vašej naplánovanej trate vhupnú a spravia si ju pre seba. A tu sa štartuje vaše kreatívne myslenie a potrebujete ho zapojiť. Musíte flexibilne reagovať na vzniknutý problém, kombinovať rôzne možnosti, hľadať alternatívne riešenia. Táto hra je proste skvelé a zažijete v nej naozaj kreatívne dobrodružstvo. Je ich niekoľko variant. My kreatívne cestujeme medzi Europskými mestami.

DIXIT

Dixit je hra, kde predovšetkým využívate svoju fantáziu, predstavivosť a tvorenie. Ide o naozaj originálnu hru, plnú zábavy a pravidlá sú vcelku jednoduché. Na kartách tejto hry sú rôzne netradičné obrázky, ktoré má hráč akýmkoľvek spôsobom priblížiť ostatným hráčom. Formu si vyberá on, od jednoslovného vyjadrenia cez možnosť zahrať si divadlo. Ostatní hráči reagujú a vykladajú svoju kartu podľa popisu prvého hráča. Táto hra je naozaj milá, imaginárna a plná prekvapivých momentov.

ÚNIKOVKA

Ide o hru na motíve tzv. escape room. Spoločne ako hráči prechádzate balíčkom 60 kariet, ne ktorých máte rôzne úlohy, hlavolamy alebo pravidlá ako máte postupovať. Niektoré karty Vám poskytnú radu alebo tipy ako v hre postupovať. V hre postupujete krok po kroku a snažíte sa hľadať riešenie, ku ktorému sa potrebujete dostať. A kreatívne myslenie sa Vám naozaj zíde.

VLAJKY

Táto hra síce špeciálne nepodporuje kreatívne myslenie. Zaujímavá je však v tom, že Vás a vaše deti kreatívne sprevádza pri poznávaní zemepisu pomocou vlajok jednotlivých štátov. A nespoznáte len vlajky, môžete sa naučiť aj hlavné mestá štátov a zaujímavosti o danej krajine. Okrem toto sa pri tejto hre naozaj zabavíte, lebo názvy niektorých štátov sú k popukaniu.

PANIC LAB

Toto je veľmi svižná hra, v ktorej musíte naozaj rýchlo a flexibilne reagovať. Hráči hľadajú v laboratóriu meňavku, ktorá utiekla a niekam sa schovala. Hra je skvelá v tom, že ju môže hrať veľký počet ľudí (až 10), je neskutočne zábavná a podporuje postreh a rýchle reakcie.

A SCRABBLE

Toto je proste klasika. Asi všetci túto hru poznajú. Áno. Aj v nej sa Vám rozvíja kreatívne myslenie. Konkrétne podporujete slovnú fluenciu aj originalitu. Taktiež si podporujete schopnosť kombinovať. A nebojte sa na záver hry uložiť písmenka, ktoré Vám ostali a vytvorte rôzne nové zázračné slová. Bude to obrovská funkovica.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.