(Nielen)V karanténe mapujte!

#kreativnevkarantene

Myšlienková mapa úžasná kreatívna technika. Ide o tvorivý spôsob vymedzenia myšlienok, zaznamenanie prebraných informácií, zmapovanie myšlienkového procesu. Princípom myšlienkových máp je slobodné uvažovanie nad problémom ako nad celkom. Problémy, témy, úlohy sú vnímané ako komplex, kde všetko so všetkým súvisí. V súčasnej situácií ich vyskúšajte, lebo naozaj pomáhajú. Kde ju použiť?

ZMAPUJTE SI MENU – ostali sme doma a potrebujeme zabezpečiť jedálniček pre celú rodinu. Myšlienková mapa Vám pomôže vidieť prepojenia v menu, súvislosti medzi jednotlivými dňami a ešte Vám aj rozvinie fantáziu. Urobte si ju spoločne s ostatnými. Na základe mapy je možné si veľmi efektívne vytvoriť nákupný zoznam pre vytvorený jedalníček.

RYTMUS ŽIVOTA – zmenil sa viacerým z nás. Ostali sme doma na home office a deti na domácom vzdelávaní. Každý v domácnosti potrebuje svoj priestor a čas na svoje aktivity. Sadnite si všetci spolu a vytvorte si týždenný plán pre celú rodinu. Určite si úlohy, naplánujte čas, určite si pravidlá. Myšlienková mapa Vám v tom naozaj pomôže.

ZMAPUJTE SI PRÁCU – mapy môžu pomôcť pri analýze situácií, môžu byť diárom, pomáhajú pri organizovaní udalostí ale aj hľadaní riešení. Môžete do nej zaznamenať program porady ale aj SWOT analýzu.

Myšlienkové mapy majú veľké spektrum využitia aj pri štúdiu, zapamätaní si učiva a ako technika je vynikajúca aj pri mapovaní väčšieho množstva informácií, poznámok alebo samostatne knižiek.

AKO NA MAPOVANIE?

Ak máte chuť dozvedieť sa o mapách viac a radi by ste spoznali možnosti tejto úžasnej techniky, mám pripravených 3 tipy online programu. Ide o program pre každého, kto chce tvoriť a rásť v myšlienkových mapách. Viac informácií nájdete po kliknutí na tlačidlo Myšlienkové mapy:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.