#Kreatívneleto s deťmi

Hrajte sa spoločenské hry

Ak v tomto teple trávite čas s deťmi pri vode, v parku či doma v chládku, hrajte s nimi spoločenské hry. Podporujete sebe aj im kreatívne myslenie. V hrách môžu trénovať bystrosť, flexibilitu, fantáziu či iné uhly podlahu.

Tipy na hry, ktoré sú podporujúce vlastnosti kreatívneho myslenie: Ticket to ride (Europe), Panic Lab, Auto Block, Scrabble. Kreativitu rozvíjajú hry strategické ale aj hádanky, kde musíte meniť uhoľ pohľadu.

Založte si kreatívny diár

S deťmi si založte Diár, Zošit, Album vašich zážitkov. Zvolte si svoj vlastný tip zápisníka. Kúpte alebo dotvorte si jeho obal spoločne s deťmi. Svoje dni si nakreslite, napíšte si o nich príbeh, zložte básničku, vymyslite pesničku, vystrihnite si ich z papiera, vytvorte si koláž. Nebráňte sa šialeným nápadom. Okrem toho, že si podporíte kreatívne myslenie, ostane Vám krásna kreatívna spomienka, ku ktorej sa budete môcť po prázdninách vrátiť, spoločne spomínať alebo ich deti budú môcť ukázať svojim kamarátom.

Športujte kreatívne

Vymyslite si s deťmi svoj vlastný šport. Stanovte si spoločne pravidlá, spôsob ako bude prebiehať, aké nástroje k nemu potrebujete, koľko hráčov atď. A samozrejme zahrajte si ho.

Môže to byť napríklad imaginárny volejbal či basketbal so štekliacim alebo zadkovým útokom. Môžte hrať futbal na tri bránky alebo tak, že ca celý tím musí držať za ruky. Fantázie sa medze nekladú.

A keď ich budete mať dosť, môžete si zorganizovať Olympiádu netradičných športov. Podporíte svoju fantáziu a ešte sa zabavíte. Športujte kreatívne!

Inšpirujte sa cestovaním

Aj  cestovaním podporíte #kreativneleto

Spoznávajte nové miesta, pozorujte ľudí, ochutnajte s deťmi nové chute (ak sa Vám ich podarí presvedčiť 🙂 pozorujte zvyky a kultúru danej krajiny. Prinášajú totižto inšpiráciu, podnety pre nás.

A keď sa Vám nepodarí cestovať „naozaj“, precestujte NAOZAJ celý svet. Otvorte mapy, nasadnite do angličáka alebo lietadla z lega a cestujte. Otovorte knihy o rôznych krajinách a čítajte si príbehy. Ja si z detstva doteraz pamätám knihu Salam alejkum Veronika. S týmto dievčatko som bola na Africkej svadbe aj nakupovať v Tunise. Videla som všetky farby. Bolo to krásne cestovanie plné fantázie!

Turisti vo vlastnom meste

Rozhodnite sa a jeden deň zvolte, že ste turisti v meste, ktoré dobre poznáte. Vydajte sa na prechádzku po vašom meste a skúste sa pozerať na vaše mesto a vaše miesta očami niekoho iného. Určite sa Vám otvoria nové miesta a s deťmi sa zabavíte. Zároveň uvidíte, ak sa naozaj stanete cudzincami, všetko inak, novo. Možno objavíte iné miesta alebo uvidíte staré miesta v iných rozmeroch. Uvidíte, že to bude veľmi zaujímavé!

Výzva „Na hory s…….“

Niektorým deťom sa občas nechce chodiť a nerozumejú turistike. Mrnčia a pýtajú sa „Kedy tam budeme?“
Zoberte jeho obľúbenú postavičku alebo hračku a vytvorte ešte pred cestou príbeh, s pomocou ktorého budú vnímať turistiku radostne. Počas cesty si dajte úlohy, rozprávajte si ako spolu s ich hračkou zdolávajú výzvu, získavajú supersilu alebo novú zručnosť. A nezabudnite sa s nimi vyfotiť.
My sme mali v minulosti „So Spidermanom na hory“, tento rok asi vezmeme Picachua.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.